Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kom.mistrovských utkání - starší žáci

Komentáře mistrovských utkání

 

26. 5. 2018

Baník Žacléř 3 – 0 Roudnice/Kunčice (1 - 0)

Laštovka

Tomáš Tran – Šklíba – Pospíšil – Suchánek

Hradecký – Birka - Horváth – Taseáš Tran

Rohrbacher - Michal Dubský

Hokejově střídali: Beneš, Miroslav Dubský, Lubas, Fiala a Řezáč

Branky: 24. Hradecký. 60. Rohrbacher, 64. Birka

ŽK: 0 : 2

Rozhodčí: Gottwald, Havlíček, Kubal Martin

Domácí čekal v posledním květnovém utkání těžký soupeř. Na podzim byl jedním ze tří soupeřů, který baníkovce pokořil. Odveta však byla zcela v režii domácích. Od počátku utkání měli více ze hry, ale šance nepřicházely. Ve 24. minutě našel krásnou přihrávkou Pospíšil Hradeckého a ten vstřelil první branku utkání. Pro žacléřského kanonýra to byla 20. branka v soutěži. Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Bylo jen otázkou času, kdy domácí přidají pojistku. Ta přišla deset minut před koncem, když si Rohrbacher narazil míč s Hradeckým a následně jej uklidil k tyči Klapkovi branky, pro Rora to byla desátá branka. Na konečných 3 – 0 upravil hlavičkou Birka po rohu Horvátha.

Hodnocení:

Dnes jsme ukončili těžkou květnovou sérii. V níž jsme sehráli šest mistrovských utkaní s bilancí 3 – 2 - 1 a k tomu jsme přidali dvě výhry v poháru. Jsem rád, že to kluci zvládli a se soupeřem, který hrál kombinační fotbal, zahráli perfektně. Dnešní výhru kluci věnovali trenérovi Drábkovi, který je po úraze a těžké operaci v trutnovské nemocnici.

Pro mne to bylo poslední utkání, další nestihnu z důvodu hospitalizace ve FNHK, tak jsem rád, že to bylo vítězné utkání. Děkuji chlapcům a vedení za dárky a přeji si, aby poslední tři mistrovská utkání byla vítězná a já měl v tom špitále radost.

23. 5. 2018

Třebechovice 0 – 1 Baník Žacléř (0 - 0)

Laštovka

Tomáš Tran – Šklíba – Pospíšil – Suchánek

Hradecký – Birka - Horváth – Rohrbacher

Tadeáš Tran - Michal Dubský

Hokejově střídali: Beneš, Miroslav Dubský, Lubas, Fiala a Striebliková

Branka: 59. Hradecký

ŽK: 0 : 1, 66. Miroslav Dubský

Rozhodčí: Valihora, Myšík, Karásek

V dohrávce třetího kola zavítal Baník do útulného areálu v Třebechovicích. Po dlouhé době v kompletním složení, na lavičce s trenérem Votočkem, který ze zdravotních a studijních důvodů vynechal utkání v Solnici. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, Baník si vypracoval dvě šance, když Rohrbacher postupoval ze strany na domácí branku, jednou nezakončil, podruhé hledal přihrávkou spoluhráče. Domácí nastřelili v 32. minutě břevno, když Šklíba nekomunikoval s Laštovkou, zkušeně toho využil Myšík, ale trefil právě jen konstrukci branky. Před utkáním proběhla nad Třebechovicemi bouřka spojená s krupobitím, nutno podotknout, že to byl jen slabý odvar té bouře, co byla v kabině. Do druhé půle změnil Baník rozestavění. Do útočné řady se postavili Rohrbacher, Hradecký a Birka, do záložní řady stoper Pospíšil. Hra byla v moci Baníku, ale vstřelit branku se nedařilo. Hradecký třikrát postupoval sám na brankáře, Birka jednou, ale na místě byla vždy zbrklost. Nakonec vstřelil branku vrchní palič Hradecký, když v 59. minutě ve skrumáži trefil míč, který skončil v domácí brance. V poslední desetiminutovce si to již hosté ohlídali.

Hodnocení:

Máme to těžké, hrajeme s 12 lidmi na třech frontách. Starší, mladší žáci a pohár. Snad měsíc již hrajeme v rytmu středa, sobota a někteří neděle. Možná z toho pramení naše pomalé rozjezdy, jako byl ten dnes. Vypadalo to, jako bychom přijeli do Třebechovic na výlet. Ve druhé půli došlo ke zlepšení a zaslouženě bereme tři body. Dnes výkonem vynikl Tomáš Tran.

20. 5. 2018

Solnice 3 – 0 Baník Žacléř (1 - 0)

Laštovka

Tomáš Tran – Šklíba – Pospíšil – Suchánek

Hradecký – Birka - Horváth – Tadeáš Tran

Fiala - Michal Dubský

Hokejově střídali: Beneš, Miroslav Dubský a Vondrák

Branky: 2. (PK) a 67. Šlambor, 47. Pospíšil

ŽK: 0 : 1, 2. Šklíba

Rozhodčí: Matula, Nosek, Horvát

Utkání ovlivnila druhá minuta utkání, kdy jsme inkasovali z pokutového kopu. V utkání jsme se trápili, chyběla chuť. Zřejmě zapracovala únava a my zaplatili daň za pohárový postup.

16. 5. 2018   čtvrtfinále poháru

Baník Žacléř 4 – 1 Slovan Broumov (2 - 0)

Tadeáš Tran

Tomáš Tran – Šklíba – Pospíšil – Fiala

Hradecký – Birka - Horváth – Míra Dubský

Beneš - Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Vondrák, Řezáč, na lavici zůstala připravena Striebliková

Branky: 3., 27. a 61. Hradecký, 38. Horváth – 59. Ponikelský

ŽK: 0 : 0

Rozhodčí: Patrik Doubic, Jan Horváth, Fído

Ve čtvrtfinále poháru fotbalového svazu Královéhradeckého kraje jsme přivítali Slovan Broumov, který se pyšní druhým místem v krajském přeboru žáků. To, že se v pohárech mažou rozdíly i několika tříd se ukázalo dnes v Žacléři. V 17,30 hodin zahájil rozhodčí Doubic utkání na perfektně připraveném pažitu. Diváky naladil ve 3. minutě kanonýr Hradecký, který vstřelil po samostatném úniku první branku. Hosté mohli několikrát srovnat, ale Táda Tran se vždy vyznamenal. Sebevědomí hosté se nestačili divit, když v 27. minutě se opět trefil Hradecký a do kabin se šlo za stavu 2 – 0.

Nástup do druhé půle vyšel domácím, když na 3 – 0 zvýšil v 38. minutě Horváth. Domácí měli utkání pod kontrolou. Jiskřičku naděje vykřesali hosté v 59. minutě, když Ponikelský obral o míč s odkopem otálejícího Pospíšila a vstřelil kontaktní branku 3 – 1. Jenže naději hostů o dvě minuty později uhasil svou třetí brankou Hradecký, který upravil na konečných 4 – 1.

Hodnocení:

Z utkání jsme měli obavy, jednak soupeř byl poslední, kdo nás letos porazil, v prvním kole poháru 6 – 3, na trutnovské umělce, také proto, že je to je druhý tým krajského přeboru a také proto, že se k utkání nedostavil Laštovka, Suchánek a k dispozici nebyl ani nemocný Rohrbacher. Příležitost dostali tak jiní hráči, kteří se s tím poprali dobře. V brance opět zářil Táda Tran, dobře pracuje i stoperská dvojice rychlík Šklíba a konstruktivně a hlavou dobře hrající Pospíšil (i přes jednu chybičku), no a když se přidá dnes velmi dobrá trojka Hradecký, Horváth, Birka v záložní řadě, je radost se na to koukat. Kluci si bojovností a přístupem vybojovali postup do finálového dne, kde se střetnou čtyři nejlepší družstva v kategorii U 15 do úrovně krajského přeboru. To je si myslím jeden z největších úspěchů žákovské kopané za poslední roky.

12. 5. 2018

Baník Žacléř 3 – 2 TJ Rokytnice/ Vamberk (2 - 2)

Laštovka

Rohrbacher – Šklíba – Pospíšil – Suchánek

Hradecký – Tomáš Tran - Horváth – Tadeáš Tran

Birka - Michal Dubský

Hokejově střídali: Fiala, Miroslav Dubský, Lubas a Vondrák

Branky: 7. Hradecký, 16. Pospíšil, 46. Rohrbacher – 18. Žák, 34. Muller

ŽK: 0 : 1

Rozhodčí: Gottwald, Jan Horváth, Fído

Naši kluci nastoupili během šesti dnů ke třetímu mistrovskému utkání a opět se soupeřem, který byl v tabulce před námi. Tomuto utkání předcházela dnešní dopolední klání mladších žáků, kteří hráli dvě mistrovská utkání s Bílou Třemešnou a navíc dvě utkání jako dohrávku se stejným soupeřem. Někdy nad některými věcmi musí být člověk hodně v klidu. A tak se v dopoledním programu představili Pospíšil, Hradecký, Fiala, Tadeáš Tran, Míra a Michal Dubský a Vondrák. Ještě výsledky 2 – 0, 5 – 3, 2 – 1 a 2 – 2.

Náš soupeř složený z hráčů Rokytnice a Vamberka, přijel k utkání v 13,15 hodin, tedy hodinu a půl před utkáním. Zřejmě si jejich trenéři také uvědomovali důležitost utkání, protože tabulka je od druhého do šestého místa hodně našlapaná. My jsme potřebovali po dvou plichtách vyhrát. Proti stál však soupeř, který na jaře hraje ve velmi dobré formě, jen jednou ztratil a pyšnil se nejvyšším počtem nastřílených branek (107).

První šanci měl Vamberk, běžela pátá minuta a Laštovka vytáhl hlavičku Housera. O dvě minuty později našel Michal Dubský křižnou přihrávkou Hradeckého a ten 25 metrů vymetl šibenici Koníčkovi branky 1 – 0. V 16. minutě zahrával Suchánek rohový kop, míč se vykulil před Pospíšila, který z otočky prostřelil Koníčka podruhé 2 – 0. O dvě minuty vstřelili hosté kontaktní branku. Velmi rychlý Garabík se prohnal po pravé straně okolo Pospíšila a prostřelil Laštovku 2 – 1. Když se zdálo, že Baník půjde do kabin s náskokem, zahrávali hosté rohový kop. Na první tyči jej nadzvedl Horváth a pro osamoceného Mullera nebyl problém srovnat. O chvilku později už jsme v kabině rozebírali, kde byli naši bránící hráči J.

Druhá půlka byla více bojovná než fotbalová. Z událostí bych vytáhl krásnou branku Rohrbachera, který zužitkoval volný kop Suchánka. Běžela 46. minuta a my vedli 3 – 2.
O chvilku později Hradecký z 30 metrů trefil břevno. To bylo z naší strany vše. Hosté chtěli vyrovnat, měli šance, ale Laštovka se za své chyby vykoupil a pomohl nám ke třem bodům. Děkuji všem klukům, že dnes makali a vyhráli.

8. 5. 2018

Baník Žacléř 2 – 2 TJ Hoříněves (0 - 2) penalty 2 - 3

Laštovka

Rohrbacher – Šklíba – Pospíšil – Suchánek

Hradecký – Tomáš Tran - Horváth – Tadeáš Tran

Birka - Michal Dubský

Hokejově střídali: Fiala, Miroslav Dubský, na lavici zůstal připraven Lubas

Branky: 37. Rohrbacher, 40. Hradecký z penalty – 18. Jonáš, 22. Halama

ŽK: 0 : 2

Rozhodčí: Gottwald, Jan Horváth, Bačina

Do Žacléře zavítal suverén soutěže, první tým tabulky z Hoříněvse. Náš tým byl před utkáním na šestém místě. Od počátku se hrál velmi dobrý fotbal. Domácí byli lepší v kombinaci, hosté vynikali důrazem a zejména velmi rychlým přechodem do útočné fáze. Hned v první minutě mohli hosté vstřelit branku, když se za obranu dostal Ferdinand, ale Laštovku nepřekonal. První branka utkání padla až v 17. minutě, když hostující Jonáš překonal našeho gólmana z téměř nulového úhlu a Laštovka se poprvé styděl. Domácí byli doslova opaření, navíc v 22. minutě opět chyboval Laštovka a Halama vstřelil druhou branku hostí.

O poločasové přestávce jsme museli s kluky pracovat. Trochu jsme to přestavěli, abychom soupeře dostali pod tlak. Každý musel vidět, že první tým tabulky má problémy v obranné fázi. Posunuli jsme dopředu rychlého Rohrbachera, zatáhli Birku do středové řady. Dali jsme si cíl do druhé půle, nedostat branku, nějakou vstřelit a hlavně makat.

Byl to právě Rohrbacher, který v 37. minutě po přihrávce Tády Trana vstřelil kontaktní branku. Navíc o tři minuty byl v pokutovém území stažen Birka a rozhodčí nařídil z pohledu obou střídaček přísnou penaltu. K míči se postavil Hradecký, který zachoval pevné nervy a vyrovnal. Do konce utkání zbývala půlhodina. Obě mužstva měla několik šancí, ale oba gólmani byli ve druhé půli bezchybní. Nakonec jsme mohli utkání rozhodnout, ale Birkova střela v 67. minutě se otřela o břevno Cudlínovi branky. O vítězi rozhodly pokutové kopy, my jsme dali dva, hosté tři, a proto bereme bod, hosté dva.

Jestliže jsme v neděli dva body v Borohrádku ztratili, tak dnes jsme získali. Mužstvo ukázalo velký charakter, když se suverénem soutěže dokázali dohnat dvoubrankovou ztrátu. Za to patří klukům velký dík. Doufám, že je to nakopne do dalších bojů. Nakonec si neodpustím větu k soupeři. Jedná se o nejlepší tým soutěže, s vynikající útočnou fází, ale podle mého názoru hráčům Hoříněvse chybí pokora a úcta k soupeři. Chování některých hráčů, zejména hráče Nováka, by nemělo u rozhodčích procházet. Podle mě měl být hráč vyloučen, navíc to byl právě Novák, který utkání poslední penaltou rozhodl…

6. 5. 2018

Lokomotiva Borohrádek 1 – 1 Baník Žacléř (1 - 1) penalty 4 - 2

Laštovka

Tomáš Tran – Šklíba – Pospíšil – Fiala

Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Birka – Tadeáš Tran

Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Miroslav Dubský, na lavici zůstal připraven Řezáč

Branky: 33. Moravec – 8. Birka

ŽK: 3 : 2 (41. Hradecký, 46. Rohrbacher)

Rozhodčí: Valihora, Liška, Jan Horváth

Podle mého názoru jsme dnes ztratili dva body. Byli jsme lepším týmem, oproti soupeři jsme nastřelili Hradeckým tyč a Birkou spojnici. Měli jsme další dvě, tři šance, ale bohužel s koncovkou jsme na štíru. Klukům nelze upřít bojovnost, ale chybí nám větší důraz, hlavně v obou pokutových územích. Dnes padly branky ze standartních situacích. Nejprve v 8. minutě Birka napálil míč na branku soupeře, a domácí gólman chyboval 0 – 1. Domácí zahrávali volný kop v minutě 33., Laštovka míč plácl před sebe a pro osamoceného Moravce nebyl problém vyrovnat. Druhá půle byla v naši režii, hodně na balonu byl dnes nejlepší hráč na place Horváth, ale ani jedna z jeho finálních přihrávek nebyla zakončena. No, a protože nejnebezpečnějšího hráče domácích Tavaliho doslova vygumoval ze hřiště náš obranář Rohrbacher, nebyl, kdo by utkání rozhodl. O vítězi rozhodly pokutové kopy. Domácí proměnili čtyři, za nás dali jen Pospíšil a Hradecký, a tak naše ztráta dvou bodů byla na místě. Jsme zklamaní i přes zisk jednoho bodu, na druhou stranu jsme ani v osmém jarním zápase neprohráli v normální hrací době. V úterý nás čeká první tým tabulky, musíme vyhrát!

2. 5. 2018

Baník Žacléř 2 – 0 TJ Dvůr Králové (0 - 0)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Birka - Fiala

Tomáš Tran – Tadeáš Tran

Hokejově střídali: Lubas, Michal Dubský, Miroslav Dubský, Beneš a Řezáč

Branky: 49. Rohrbacher, 57. Birka
 

Rozhodčí: Havlík, Fído, Formánek

Hodnocení:

V osmifinále krajského poháru starších žáků jsme přivítali tým Dvora Králové. V této sezoně se jednalo o třetí vzájemné utkání. Po dvou remízách jsme druhý tým naší tabulky porazili a postoupili mezi nejlepších 8 týmů v kraji. Naše branky stříleli ve 49. Rohrbacher, když zužitkoval skvělou přihrávku Horvátha a Birka po samostatné akci. Myslím, že naše vítězství je zcela zasloužené, neboť soupeř měl více ze hry snad v poslední čtvrthodince. Mužstvo chválíme za bojovný výkon. Bohužel utkání nedohrál z důvodu zranění Hradecký.

28. 4. 2018

Baník Žacléř 12 – 1 Tatran Hostinné (8 - 0)

Tadeáš Tran

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Fiala

Hradecký – Horváth – Birka - Rohrbacher

Tomáš Tran – Laštovka

Hokejově střídali: Lubas, Michal Dubský, Miroslav Dubský

Branky:
4., 8., 9.,16., 26. a 60. Hradecký, 18., 30. a 46. Laštovka, 26. Pospíšil, 45. Birka, 70. Rohrbacher – 52. Grof

Rozhodčí: Gottwald, Martin Kubal, laik

Hodnocení:

Myslím, že nemá cenu se rozepisovat. Přivítali jsme poslední tým tabulky, který, jak před utkáním konstatoval jejich trenér, se na jaře zlepšil… O tom jak se zlepšili, napovídal pohled na přípravu před utkáním. Žádná rozcvička, jen bezstarostné pobíhání po hřišti. Náš tým nechtěl nic podcenit, a do utkání jsme vstupovali s tím, že chceme dát co nejvíce branek. Když v 16. minutě vstřelil David Hradecký svoji čtvrtou branku a na tabuli svítil stav 4 – 0.
Bylo rozhodnuto. Do poločasu jsme přidali další čtyři branky a tak v poločase svítil stav 8 – 0. V kabině jsme po hráčích chtěli aby „makali“ dále, ale fakt, že vedete takovým rozdílem, únava, zbrklost a naše neumění, zachránili Hostinné snad od dvaceti gólového přídělu. Hosté vstřelili branku po náhodné střele, když míč propadl Tádovi mezi rukavicemi. Nyní by bylo na místě napsat, že vítězství nepřeceňujeme, a tak. Já to psát nebudu, jsme rádi, že kluci pokořili soupeře takovým rozdílem, že konečně začali dávat branky a pobavili diváky. Za odměnu dostává mužstvo v pondělí volno.

Ještě třeba poděkovat mladším žákům, kteří ráno hráli tři utkání v Bílé Třemešné, přivezli 9 bodů, když porazili J. Lázně 6 - 0, Třemešnou a Svatoňovice shodně 2 – 1. Odpoledne pět z nich nastoupilo do utkání.

21. 4. 2018

TJ Dvůr Králové 1 – 2 p Baník Žacléř (1 - 1)

Tadeáš Tran

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Birka - Fiala

Tomáš Tran – Miroslav Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Michal Dubský, Striebliková

Branky: 30 Kraus – 2. Tomáš Tran, rozhodující penalta Michal Dubský

Rozhodčí: Havlík, Kazda, David Hradecký

V utkání o druhé místo krajské soutěže žáků nastoupil Baník proti favorizovanému Dvoru Králové. V půl desáté přivedl rozhodčí Havlík obě družstva na rosou zkropený trávník,
o chvilku později začala bitva, ze které vyšel lépe Baník. V podzimním utkání v Žacléři skončilo utkání v normální hrací době 1 – 1, když branky stříleli v 3. minutě Tran a 33. minutě Kopecký, v pokutových kopech byli lepší hosté, a dnes…

Na hodinách naskočila druhá minuta a na domácího gólmana Straku se řítil Tomáš Tran, který šikovně míč „šajtlí“ uklidil k tyči domácí branky 0 – 1. Vzápětí mohli domácí srovnat, když po pravé straně utekl rychlonohý Kraus, míč naservíroval na penaltovém puntíku volnému Kopeckému, ale ten mířil vedle. Na druhé straně po akci jako přes kopírák mířil Birka po přihrávce Hradeckého vysoko do oblak. Domácí vyrovnali v 30. minutě. Po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště vletěl do rozhozené obrany Kraus a levačkou uklidil míč do Tranovi branky.

Nástup do druhé půle patřil opět hostům. V 37. minutě našel za Horváth sprintujícího Hradeckého, ten však trefil dobře vyběhnutého Straku. Zhruba do 60. minuty se hra přelévala od jednoho pokutového území k druhému, oba týmy hrály v defenzivě výborně. Poslední desetiminutovka byla zejména pro oba trenéry na infarkt. A známí bouřliváci Kazda a Votoček se v technických zónách činili. Oba burcovali svá mužstva v honbě za vítězstvím. V 62. minutě fauloval na hranici pokutového území Horváth. Nejlepší domácí hráč Pavel Kraus obstřelil pětičlennou zeď, ale Tadeáš Tran vynikajícím zákrokem posunul míč na břevno a následně zlikvidoval Doležalovu dorážku. V 64. minutě z téměř stejné pozice mířil Kraus k nelibosti trenéra Kazdy vysoko nad. V 68. minutě opět volný kop z hranice pokutového území, do zdi se postavili téměř všichni aktéři utkání. Jen stoper Šklíba se šikovně schoval k tyčce Tranovi branky a s jeho pomocí nakonec míč odvrátili do bezpečí. V 69. minutě vyslal Horváth na zteč Hradeckého, když se zdálo, že žacléřský kanonýr zakončí, namotal se mu pod nohy Tomáš Tran. Následoval rychlý protiútok, který hasil na polovině hřiště za žlutou kartu Horváth. Rozhodčí Havlík přidal dvě minuty a utkání ukončil v normální hrací době za stavu 1 – 1.

Po půl roce se obě mužstva postavila k pokutovým kopům. Tentokrát se radoval Baník, když v deváté sérii rozhodl Michal Dubský. Domácí nedali v první sérii (tyč), ve čtvrté (vedle) a právě v deváté, když Táda Tran pokus Machače vyrazil. Za Baník nedal v první sérii Pospíšil (nad) a ve třetí Suchánek (Straka vyrazil) ostatní exekutoři byli úspěšní v pořadí Rohrbacher, Hradecký, Birka, Horváth, Šklíba, Tomáš Tran a právě Michal Dubský.    

Hodnocení:

Před utkání jsme si s trenérem Davidem Hradeckým, říkali, že to dnes nebude snadné. Stále bez Laštovky a Koštrny, navíc utkání se hrálo v 9,30 hodin, a to kluci mají problém. Navíc nutno přiznat, že nám to na jaře vázne herně. Do branky se podruhé za sebou postavil Táda Tran, kterému na jeho žádost pomáhal za brankou stojící Honza Horváth (Tádo, Honzo díky).
Kluky jednoznačně zvedla rychlá branka dnes výborného Tomáše Trana. Domácí byli opařeni a podle mne je velká škoda, že jsme je nechali do poločasu vyrovnat. Při akci Krause jsme udělali několik chyb, které si popíšeme na tréninku. Jsme dnes na chlapce pyšní, soupeři se vyrovnali fotbalově a hlavně jsme do toho dnes dali srdíčko. Každý trenér je rád, když jeho svěřenci odchází ze hřiště s radostí J. Po utkání jsme přesouvali pět hráčů (Táda Tran, Suchánek, Fiala, Míra a Michal Dubský), k dvojutkání mladších žáků do Bílé Třemešné.
Kluci zvítězili 4 – 0 a 2 – 1, a tak jsem rád, že jsme utkání nerušili a vlastně dnes všichni vyhráli.

14. 4. 2018

Baník Žacléř 1 - 0 Nová/Stará Paka (1 - 0)

Tadeáš Tran

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Fiala

Hradecký – Horváth – Birka - Rohrbacher

Tomáš Tran – Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Řezáč, Dubský Míra, Striebliková

Branky: 12. Michal Dubský

Rozhodčí: Žerovnický, Gereg, Martin Kubal

Hodnocení: Po ani ne dvou denní pauze jsme opět nastoupili k mistrovskému utkání. Tento fakt se určitě projevil na naší hře. Navíc do zápasu nezasáhli jasná gólmanská jednička Laštovka, pro zranění nohy, Koštrna, kterého nepustili rodiče, z mladších chyběl Beneš, který jel na výlet. Do branky se poprvé, když pominu 5 minut ze čtvrtečního utkání, postavil mladší žák Tadeáš Tran.

Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, na podzim jsme v Nové Pace ztratili bod, když se soupeř prezentoval dobrým výkonem. Stejné to byl dnes v Žacléři. Mužstvo z Nové Paky, se opírá o výkony tří vyspělejších starších hráčů, z nichž stoper je velmi výrazné postavy, ostatní mladší hráči jsou velmi dobře fotbalově vybaveni. Nastoupili jsme s cílem hrát ze zajištěné obrany, s úkolem pomoci našemu gólmanovi a z brejků vstřelit branku. Při absenci Koštrny padla volba na Michala Dubského, který se postavil do našeho útoku. Že to byla dobrá volba, se ukázalo ve 12. minutě. Na polovinu hostů vyvezl míč Šklíba, posunul na Hradeckého, který jej poslal našemu mladému útočníkovi. Ten jej v běhu převzal a z 16 metrů obstřelil vybíhajícího gólmana Mandíka 1 – 0. Jak se nakonec ukázalo, byla to poslední branka dnešního odpoledne v součtu s utkání mužů, na žacléřském drňáku.

Za normálních okolností bych pokračoval, v tom, že jsme nedali 4 – 5 šancí, ale pak jsem si řekl proč. Pro hráče Hradeckého, Birku, Pospíšila, Šklíbu, Horvátha a Rohrbachera, je to těžké. Někteří z nich jsou neustále na míči, hrají bez střídání a ještě si neumí mezi zápasy odpočinout. Dnes si kluci vítězství zasloužili, hosté měli šance, Tadeáš Tran vyrazil ránu v 32. minutě ránu Kříže na rohový kop, potom měli hosté pár závarů po rohových kopech. Domnívám, se že jsme byli však lepším mužstvem a vítězství si zasloužili. Chybí nám fotbalová lehkost z podzimu, možná je to tím, že máme venku tři tréninky. Na druhou stranu máme ze čtyř utkání 11 bodů a stále se držíme na špici tabulky. Z tohoto pohledu jsme spokojeni. V sobotu nás čeká těžké utkání ve Dvoře Králové, a to bude jiná kávička, navíc hrajeme již v 9,30 hodin…

12. 4. 2018

Baník Žacléř 4 – 1 Černilov (1 - 1)

Laštovka (65. Tadeáš Tran)

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Tomáš Tran - Fiala

Birka - Koštrna

Hokejově střídali: Lubas, Řezáč, Dubský Míra, Dubský Michal, Beneš, Vondrák

Branky: 6. a 53. Fiala, 47. Tomáš Tran, 65. Hradecký – 31. Jaroš

Rozhodčí: Beránek, Martin Kubal, laik

Hodnocení:

S výkonem v dnešní dohrávce nejsme spokojeni. Předvedená hra, hlavně v první půli spíše diváky odradila od dalších návštěv. Sice jsme brzy vedli brankou Fialy, který zužitkoval přihrávku Hradeckého. Rychlá branka nám však uškodila, chlapci se začali utápět v kličkách, vázla kombinace a navíc přišel festival neproměněných šancí. Vrcholem byla branka v naší sítí po hrubé chybě jsme přišli o míč a svůj podíl na brance měl i náš gólman. V kabině jsme si k tomu museli něco říct, změnili jsme rozestavění hráčů. Výsledkem byly branka Trana, který si naskočil na Suchánkův rohový kop a poslal míč do soupeřovi branky. V 53. minutě se nejlépe ve skrumáži orientoval opět Fiala a bombou z 8 metrů zvýšil na 3 – 1. Poslední branku Hradecký, který prošel do pokutového území a míč uklidil k tyči nereagujícího gólmana hostí. Utkání dohrávali mladší žáci, poprvé došlo k výměně na brankářském postu, v tom vidím plus pro náš fotbal.  Jak jsem již napsal, nepodali jsme dobrý výkon, oproti podzimní části nám chybí větší hlad, zápal a zaujetí. Vždyť vstřelíme branku a radují se 4 hráči, po utkání v kabině musíme hráče nutit k vítěznému pokřiku. Přijde mi, že kluci si to přijdou odehrát a rychle ze hřiště za jinými aktivitami. Ale třeba se mi to jen zdá, po třech úvodních jarních utkáních máme 8 bodů, pokud chceme v sobotu přidat další, musíme předvést jiný výkon.

8. 4. 2018

TJ Týniště/Opočno 0 - 0  Baník Žacléř penalty 2 - 4

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Tomáš Tran - Fiala

Birka - Striebliková

Hokejově střídali: Lubas, Řezáč, Tadeáš Tran

Branky: 0

Rozhodčí: Hlavsa, laik, Horváth

Žlutá karta: Pospíšil

V pěkném areálu v Olšinách se střetla družstva z vyšších pater tabulky. Hosté se snažili
o kombinační fotbal a první část zápasu byla v jejich režii. Domácí se otrkali a pomalu hru vyrovnali. Do poločasu si obě družstva vypracovala po jedné brankové šanci. Hlavička domácího útočníka mířila těsně vedle Laštovkovi branky. Ve 33. minutě unikl domácí obraně Tomáš Tran, mířil však těsně vedle Pagovi branky. Ve druhém poločase se hrálo jen mezi šestnáctkami. Domácí byli o něco lepším týmem, v závěru měli sérii rohů, ale branka nepadla. V penaltovém rozstřelu byli lepší hosté. Za domácí dva hráči neproměnili, za Baník byli úspěšní Birka, Rohrbacher, Pospíšil a Hradecký a protože neproměnil jen Horváth, dva body putují do Krkonoš.

Hodnocení:

Před odjezdem jsme řešili personální problémy, k odjezdu se nedostavili Koštrna a bratři Dubský. Pryč jsou časy, kdy jsme jezdili po Žacléři a sháněli hráče. A tak se dostalo na Strieblikovou, Lubase, Řezáče a Tadeáše Trana. Dnes jsme se postavili proti fyzicky vyspělému soupeři, který nám nedovolil kombinovat. Myslím, že naši hráči poznali nejednou, co je důraz… Také si myslím, že jsme dnes se štěstím dovedli utkání do bezbrankové remízy. V penaltách jsme byli šikovnější a tak bereme z těžkého utkání dva body.

29. 3. 2018

SK Dobruška/Opočno 1 – 2 Baník Žacléř (0 - 2)

Laštovka

Fiala – Šklíba – Pospíšil – Tomáš Tran

Hradecký – Horváth – Birka - Koštrna

Rohrbacher – Miroslav Dubský

Hokejově střídali: Michal Dubský, Vondrák, Lubas

Branky:  53. Nardelli - 14. Horváth, 17. Rohrbacher

Rozhodčí: Hlavsa, laik za domácí, Martin Kubal

Pro domácí třetí mistrovské jarní utkání, pro Baník první. Důvody jsou dva, domácí mají zrenovovaný areál a od roku 2016 novou umělou trávu. Hosté ze Žacléře mají odloženy dvě utkání, také proto, že umělou trávu nemají a na travnaté ploše byla ještě před dvěma dny souvislá vrstva sněhu. Baník si umělku osahal ve dvou pohárových utkáních, když dokázal ze tříčlenné skupiny postoupit do další fáze.

Hosté na domácí doslova vlétli, a kdyby byl v 5. minutě stav 0 – 2, nikdo by se nemohl divit. Jenže to by si Rohrbacher v první a páté minutě nesměl počínat zbrkle a pokus Pospíšila lapil domácí gólman Pago. První branku vstřelil ve 14. minutě Horváth, který zakončil akci Šklíby a Hradeckého 0 – 1. O tři minuty později to byl opět Hradecký, který předložil míč Tranovi a jeho střelu dorazil Rohrbacher 0 – 2. Do konce první půle mohl Baník vstřelit dalších pět branek, když své šance nevyužili Koštrna, Hradecký, Horváth a Birka.

Druhá půle byla již vyrovnaná, domácí vstřelili v 53. kontaktní branku Nardellim, který vystřelil z 20 metrů a překonal Laštovku. Baník, si vytvořil pár šancí k navýšení náskoku, ale koncovka byla dnes největší slabinou.

Hodnocení:

Na středečním tréninku se zranil brankář Laštovka, který vůbec nemohl hrát nohama, míče jen vyhazoval. Přes bolest utkání odchytal a já před ním smekám. V den zápasu onemocněl Suchánek, a tak k utkání cestovalo 14 hráčů, bez jediného tréninku venku. První poločas byl z naší strany až na koncovku excelentní. Kluci hráli dobře, v pohybu, pokoušeli se kombinační fotbal. Jen hustý obranný val domácích, kterým vyhovovala umělka menších rozměrů a neschopnost našich borců vstřelit branku, nechávala domácím do druhé půli naději. Ve druhé půli jsme už tak přesní nebyli, nechali si dát branku, ale dá se říct, že jsme utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Pereme se stále s koncovkou, bohužel to jsme ještě kluky, jako trenéři, nenaučili. Dobrý výkon dnes podala stoperská dvojice Šklíba, Pospíšil, dobré momenty měli i Horváth s Hradeckým. Z mladších hráčů Fiala a Míra Dubský.

25. 11. 2017

Baník Žacléř 5 – 0 TJ Lokomotiva Borohrádek (1 – 0)

Laštovka

Suchánek - Šklíba – Tran – Koštrna

Rohrbacher

Hradecký – Birka – Horváth -  Fiala

Pospíšil

Hokejově střídali: Michal Dubský, Miroslav Dubský, Lubas, při rozcvičení se zranil Vondrák

Branky: 15. Koštrna, 36. Birka, 48. Hradecký, 53. Fiala, 56. Horváth

ŽK – 63. Hradecký

Rozhodčí: Seidl, Kubal Martin, Voříšek

30 diváků

Dohrávané utkání 9. kola musel Baník přeložit opět na umělý trávník do Trutnova. Stejně jako před 14 dny, nadělil Baník hostů z Borohrádku pověstné bůro, což bylo překvapením pro oba realizační týmy, protože se utkal třetí tým tabulky se šestým. Všichni čekali, co s domácími udělá nešťastná prohra z Roudnice, když Baník ztratil body v poslední minutě, navíc polovlastní brankou.

Všechny chmury zůstaly v kabině. V pravé poledne zadul rozhodčí Seidl do píšťalky a Baník začal skvělé představení. Na umělce dobře kombinoval a hosty jasně přehrával. První branka padla v 15. minutě, Hradecký zatáhl míč na brankovou čáru, jeho zpětná přihrávka prošla až ke Koštrnovi a ten míč placírkou uklidil k tyči 1 – 0. Ještě před tím spálil tutovku Birka i Hradecký. Hosté kontrovali rychlým přečíslením, ale Sazima nechal vyniknout Laštovku. V poslední minutě prvního dějství mohl přidat druhou branku Horváth, ale sám před gólmanem špatně zakončil.

Co se nepovedlo v poslední minutě, povedlo se v té první. Rychlý výpad Hradeckého s Horváthem zakončil chladnokrevně Birka, 36. minuta 2 – 0. Ve 48. minutě vletěl do pokutového území Fiala, byl faulován a penaltu proměnil ranou pod břevno Hradecký. Nejlepší kanonýr soutěže hostující Tavali se ukázal v 51. minutě utkání. V běhu si zpracoval míč, unikl domácí obraně, ale na skvělého Laštovku si nepřišel. V 53. minutě dal čtvrtou branku Fiala. Baník vhazoval aut, Birka se parádně uvolnil v pokutovém území, byl faulován, ale naštěstí se k míči dostal Horváth, jeho střelu vykopl obránce přímo k Fialovi a ten se nemýlil 4 - 0. Pověstné bůro svítilo na tabuli o dvě minuty později, Birka připravil palebnou pozici pro Horvátha, a ten vstřelil poslední mistrovskou branku všech Baníkovců v této sezoně 5 – 0.  Následovalo všeobecné střídání a už šlo jen o to, udržet čisté konto, pro jednoho ze strůjců úspěšného podzimního tažení, gólmana Laštovku.

Hodnocení:

Minulý týden jsme nešťastně prohráli, měli jsme strach, jestli to na mužstvu nenechá stopu. V týdnu jsme volili soutěžní trénink a před utkáním delší taktickou poradu. Už před utkáním chlapci věděli, že jsme s jejich účinkováním velmi spokojeni, také věděli, že pokud vyhrají, dotáhnou se na soupeře bodově. Také jsme se chystali na nejlepšího střelce soutěže Tavaliho. Obětovali jsme na něho dnes Lukáše Rohrbachera, a je třeba říct, že si u nás ,,nekopl‘‘.
Před utkáním také zaznělo staré známé, že vždy je dobré vyhrát poslední utkání sezony. To jak si s tím dnes kluci poradili, bylo pro nás příjemným překvapení. Soupeře doslova místy válcovali. Vypracovali jsme si snad osm stoprocentních šancí a pět z nich proměnili. Odměnou nám je krásné čtvrté místo, když nám k medaili chyběly vlastně tři branky. Navíc máme motivaci do jara.

19. 11. 2017

TJ Roudnice/Kunčice 2 - 1 Baník Žacléř (1 – 1)

Laštovka

Suchánek - Šklíba – Tran – Fiala

Hradecký – Birka – Horváth -  Rohrbacher

Pospíšil – Lubas (15. Miroslav Dubský)

 

Branky: 17. Hruška, 70. Šolc – 31. Pospíšil

Rozhodčí: Kubišta, Žehan, Horváth,

20 diváků

V dohrávce 13. kola se z důvodu počasí měnilo pořadatelství a tak Baník zajížděl do Boharyně, kde se postavil kombinovanému mužstvu Roudnice a Kunčic. Na těžkém terénu za stálého větru se hrálo vyrovnané utkání, když v každém poločase bylo lepší to mužstvo, které mělo vítr v zádech. V prvním poločase to byl Baník, ten si postupně vytvořil dvě šance ke skórování. Vždy u toho byl Hradecký, poprvé mířil vysoko nad, podruhé pálil do gólmana Klapky.
V 17. minutě podnikli domácí rychlý brejk, a po velmi pěkné kombinaci vstřelil úvodní branku Hruška. Hosté vyrovnali v 31. minutě, to se po levé straně protáhl Hradecký až k brankové čáře, na jeho centr naskočil Pospíšil a míč uklidil k tyči domácí branky.

Hned po začátku druhé půle mohli jít hosté do vedení. Horváth našel na levé straně Hradeckého, ten dal pod sebe na Birku, kterého z ideální pozice vychytal Klapka. Domácí vědomi si podpory větru upustili od kombinačního fotbalu a nakopávali míče na rychlonohé útočníky. Hosté odolávali, jednou jim pomohla i štěstěna, když byl Laštovka již překonán, ale míč se od tyče odrazil do jeho náručí. Když se schylovalo k penaltové loterii, hrubě chyboval Tran a domácí vstřelili šťastnou rozhodující branku, 70. minuta 2 – 1.

Hodnocení:

Dnes jsem zklamán, ani ne tak z výkonu, spíše z přístupu a dění okolo. K utkání se dostavilo 12 hráčů. Z omluvenek - jeden má rýmu, druhého nepustila mamka, třetí je na ozdravném pobytu, další se ani neomluvil atd. Do sestavy dáme Lubase, který se v poslední době zlepšil, jenže ten nám zatají zranění, takže nás je jedenáct. Když to vypadá, že to uhrajeme, tak vlastní lajdáckostí utkání ztratíme. Navíc při současném stavu se jako trenér, bojíš viníkovi něco říct, protože by reálně hrozilo, že by příští týden nepřišel. I takový je fotbal v Žacléři. Měli by se chlapci nad sebou zamyslet.

13. 11. 2017

Baník Žacléř 5 – 1 TJ Velké Poříčí (1 – 0)

Laštovka

Suchánek - Rohrbacher – Tran – Koštrna

Hradecký – Birka – Šklíba -  Fiala

Pospíšil - Lubas

Hokejově střídali: Michal Dubský, Miroslav Dubský, Vondrák

Branky: 32. Birka, 37. Rohrbacher, 54. Hradecký, 62. Dubský Michal, 64. Koštrna – 66. Vlček

Rozhodčí: J. Votoček, Kubal Martin, Vyhnánek

20 diváků

Naše domácí hřiště je v listopadu nehratelné, a tak jsme museli využít trutnovskou umělku. Tím Baník přišel o podporu diváků, kteří v hojném počtu na podzim navštěvovali utkání žáků. To bylo asi jediné mínus v dnešním utkání. Možná ještě jedna malá kaňka, k utkání se nedostavil delegovaný rozhodčí a tak se píšťalky ujal domácí trenér Votoček.

Baník byl od počátku aktivnější, ale branka ne a ne přijít. Postupně šance zahodili Hradecký, Šklíba, Pospíšil, Fiala a někteří i několik. Velkou překážkou byl hostující gólman Musil. Až ve 32. minutě to vzal na sebe středopolař Birka, který prošel vše, co mu stálo v cestě, a vstřelil úvodní branku utkání.

Do druhé poloviny utkání nastoupil Baník v jiném rozestavění. Do záložní řady se postavili Hradecký, Birka, Pospíšil a Rohrbacher a hra byla rázem rychlejší. Druhou branku utkání vstřelil Rohrbacher, pro kterého vybojoval míč Vondrák, 37. minuta 2 – 0. Když dal třetí branku domácích Hradecký, kdy zužitkoval kombinaci Pospíšila a Birky, bylo rozhodnuto, běžela 54. minuta. Příležitost dostali hráči z lavičky, jeden z nich, Michal Dubský zakončil akci Rohrbachera a Birky, 62. minuta 4 – 0. Pověstné bůro na tabuli svítilo v 64. minutě, Hradecký pálil a důrazný Koštrna vstřelil první branku v kategorii starších žáků. Na hosty se dostalo v 66. minutě, když Vlček využil zaváhání zmrzlého Laštovky a upravil na konečných 5 – 1.

Hodnocení:

Tentokrát jsem viděl utkání ze hřiště. Po několika letech jsem rozhodoval. Přišlo mi, že to dnes strašně rychle uteklo. Bylo i dobré, že jsem mohl být chlapcům na blízku a poradit. Byli jsme lepším týmem, kluci se snažili o kombinaci, ale hlavně v první půli jsme byli nepřesní. Do té druhé jsme to změnili, chtěli jsme na soupeře platit rychlostí a hlavně vstřelit více branek. To se povedlo, i když jsme toho zase spoustu zahodili. To je snad jediné co mě dnes mrzí.

 

5. 11. 2017

Slavia HK/ Malšova Lhota 0  - 1 Baník Žacléř (0 – 0)

Laštovka

Suchánek - Rohrbacher – Pospíšil – Koštrna

Hradecký - Horváth – Tran - Fiala  

Birka – Šklíba

Hokejově střídali: Michal Dubský, Miroslav Dubský, Lubas, Beneš,

Branky: 42. Hradecký

Rozhodčí: Rychtár, Doška, Horváth

20 diváků

Po čtrnácti dnech se chlapci postavili k mistrovskému utkání. Herní pauza byla znát. První část utkání se nám nepovedla. Chlapci působili zakřiknutě, nebojovali, hráli jsme pomalu. Přesto jsme si vypracovali tři jasné šance ke vstřelení branky. Hradecký měl dvě, ta první ve 12. minutě byla jasná. Po přihrávce Horvátha se řítil sám na branku, ale zakončil do domácího, stojícího gólmana. Ve 22. minutě Hradecký našel před brankou volného Fialu, ale ten z malého vápna vysoko překopl. Do poločasu se ještě dostal za obranu hostů Rohrbacher, ale ani ten neuspěl.
O poločase jsem vedl k chlapcům čtvrthodinový proslov, došlo k mytí hlav. Výsledkem byl nástup jiného mužstva do druhé půle. S počátečním hvizdem jsme zatlačili soupeře na jeho polovinu a ve 42. minutě jsme vstřelili branku, jak se později ukázalo v utkání jedinou. Ještě před tím ve 37. minutě, běžel Šklíba sám na gólmana, ale zakončil vedle. Ve zmíněné 42. minutě založil akci Horváth, posunul na Trana, ten ligovou nahrávkou našel sprintujícího Hradeckého, který se vykoupil krásnou ranou na zadní tyč domácí branky 0 – 1. O té chvíle jsme drželi otěže pevně v rukou, jen s koncovkou jsme byli na štíru. Domácí měli možnost srovnat v poslední minutě utkání. Těsně před hranicí pokutového území fauloval Birka. První pokus domácího hráče skončil na břevně, rozhodčímu se však nelíbilo postavení naší zdi a nechal volný kop opakovat. Druhý pokus skončil v rukavicích Laštovky a rozhodčí utkání ukončil.

Hodnocení:

Dnes jsme zaslouženě vyhráli, při vší úctě k soupeři musím říct, že bychom měli takového soupeře porazit větším rozdílem. Máme problém s koncovkou, o čemž svědčí 26 vstřelených branek z 12 utkání. Také máme problém s koncentrací, pokud hrajeme venku, tak se nám nedaří začátky utkání. Dalším problémem jsou hlavy hráčů, již při rozcvičení pokukujeme po soupeři, jestli náhodou ten a ten není větší než my… To byl příklad i dneška. V přestávce nikdo nebyl zpocený, špinavý, přestože byl těžký blátivý terén. Mrzí mě, že v poločase musím být na chlapce tvrdý. Jsem rád, že kluci urvali důležité body i za ně, vím, že sledují tabulku. Pokud v posledních třech zápasech budou bodovat, mají i šanci na podzimní třetí místo v kraji, a to by byl pro tuto partu velký úspěch. Dnes bych vyzvedl výkon Petra Koštrny, který vynikal bojovností nad ostatní aktéry utkání.

21.10.2017

Baník Žacléř 1 - 3 SK Solnice ( 0 – 2 )

Laštovka

Suchánek - Rohrbacher – Pospíšil – Koštrna

Hradecký - Horváth – Tran - Fiala  

Birka – Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Vondrák a Beneš, na lavici zůstal Šklíba

Branky: 50. Hradecký pen. – 8. Šlambor, 26. Zbořil, 69. Kozel

Rozhodčí: Lamberský, Fido, Kubal

40 diváků

Hodnocení trenérů:

Dnes se nám utkání herně nepovedlo, kluci se v první půli zalekli fyzicky zdatnějšího soupeře, dostali jsme branku na začátku utkání. Když jsme se zvedli a vytvořili si dvě jasné šance, které Fiala neproměnil, dostali jsme druhou branku. O přestávce jsme se snažili klukům vysvětlit pár věcí, přeskupili jsme řady a nutno říct, že jsme byli lepším týmem. Hlavně jsme přidali na důrazu. V 50. minutě jsme dali kontaktní branku a sahali po vyrovnání, ale chybí nám větší dravost a takové to fotbalové umění. Myslím, že po zpackané první půli, kluci ukázali divákům, že umějí bojovat a rvát se za Baník. Zítra nás čeká dohrávka s Borohrádkem, snad se nám povede lépe.

 

 

 

15. 10. 2017

Netradiční střelci rozhodli o třech bodech pro Baník

TJ Rokytnice/ Vamberk 0 – 2 Baník Žacléř (0 - 1)

Laštovka

Suchánek - Rohrbacher – Pospíšil – Koštrna

Hradecký - Horváth – Tran - Fiala  

Birka – Michal Dubský

Hokejově střídali: Míra Dubský, Lubas a Beneš, na lavici zůstal Šklíba

Branky: 35. Lubas, 60. Michal Dubský

Rozhodčí: Halámek, laik, Hradecký

40 diváků

Utkání bylo přeloženo na neděli z důvodu účasti Baníku na sobotním utkání HET ligy v Mladé Boleslavi. A na hostech to bylo znát. Působili unaveným dojmem a než se rozkoukali, musel Laštovka bravurním zákrokem hasit šanci domácích. Pro domácí to byla poslední gólová šance, parodoxně, běžela totiž 5. minuta utkání. Baníkovská mašina se začala rozjíždět. V 16. minutě našel mezi stopery Rohrbacher, dnes na hrotu hrajícího Birku, ten po krásném uvolnění nastřelil tyč. Ve 26. minutě vybídl Horváth na levém křídle sprintujícího Hradeckého, jeho ránu vytlačil výborným zákrokem domácí gólman na rohový kop. O chvilku měl možnost Tran, ale nebyl dost důrazný. A když se neujala Horváthova střela z volného kopu, vypadalo to, že do přestávky branka nepadne. Jenže hosté dostali v poslední minutě možnost kopat od rohového praporku. K míči se postavil Hradecký, našel Pospíšila, ten mu vrátil a následný centr před brankou šikovně tečoval Lubas a hosté vedli 0 – 1.

Branka do šatny nalila více sil hostům a byla jen otázka času, kdy vstřelí pojišťovací branku. Ta přišla po hodině hry. Hradecký si vyměnil míč s Tranem, poté našel na hranici vápna Michala Dubského, který krásnou ranou vstřelil stejně jako první střelec, svou první branku v kategorii starších žáků. Hosté poté utkání v klidu dohráli.

Hodnocení trenérů:

Kluci ukončili velmi náročný týden vítězstvím, a my jsme rádi. V týdnu měli tři tréninkové jednotky, ve čtvrtek turnaj škol. V sobotu jsme se vrátili v noci z návštěvy Mladé Boleslavi, kde jsme byli na exkursi a poté na ligovém utkání. Navíc jsme opět šetřili zraněného stopera Šklíbu. Na jeho místo se postavil Rohrbacher, kterému se poslední utkání nepovedly. S nelehkým úkolem si dnes poradil a obranná čtveřice Suchánek, Pospíšil, Rohrbacher, Koštrna, ve spolupráci s jistým Laštovkou, fungovala velmi dobře. Do záložní řady jsme vedle technického Horvátha postavili běhavého Trana a na hrot posunuli Birku, který byl cítit. Hradecký si přešel na levou a dnes to byl jednoznačně rozdílový hráč.  Připravil obě naše branky. První pro Petra Lubase, který šikovně tečoval jeho centr a druhou po parádní akci pro Michala Dubského. Pro oba hráče to byla první branka v sezoně. Oba se perou o místo v sestavě, tak doufáme, že to pro ně bude povzbuzení do dalšího tréninku. Chlapci dostali v pondělí volno, odpočnou si, protože o víkendu je čekají dva domácí zápasy. V sobotu se Solnicí a v neděli dohrávka s Borohrádkem. Dnešní vítězství nechť je pozvánkou na tento dvojzápas.

30. 9. 2017

Povinné vítězství, ale oko diváka plakalo…

TJ Tatran Hostinné 1 – 6 Baník Žacléř (0 - 3)

Laštovka

Tran – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Suchánek - Hradecký

Fiala  - Birka – Michal Dubský

Hokejově střídali: Míra Dubský, Lubas a Beneš, na lavici zůstal Šklíba

Branky: 64. Korda – 13. Hradecký, 20. Rohrbacher, 27. Fiala, 37. Tran, 44. Pospíšil, 67. Horváth

Rozhodčí: Prokůpek, Lelek, Horváth

40 diváků

Povinné vítězství hostujícího Baníku se nerodilo lehce. Domácí se zakopali na vlastní polovinu a pomalu hrající hosté se nemohli dostat na dostřel branky. A když už se tam dostali, počínali si nepřesně. Poločas skončil tříbrankovým vedením, navíc Pospíšil neproměnil pokutový kop. Ve druhé půli přidal Baník další tři branky a za domácí vsítil čestný úspěch Korda z volného kopu.

Hodnocení trenérů:

Dnes se mi utkání hodnotí velmi těžce. Vyhráli jsme, získali povinné tři body. Náš výkon byl však tragický. Ovlivněn byl několika aspekty. Ve čtvrtek jsme sehráli velmi tvrdé utkání s lídrem tabulky, které nám vzalo spoustu sil. Vlastně za 41 hodin jsme nastoupili k dalšímu utkání. Citelně nám chyběl náš pilíř Radek Šklíba, sice byl s námi, ale my se rozhodli jej pošetřit, z důvodu zranění. A v poslední řadě, že si chlapci mysleli, když jedou na posledního, že mu dají desítku bez zpoceného trika. Fotbal dnes doslova plakal, nedokázali jsme si přihrát, vystřelit, obejít hráče. Prostě bída. Jediné plus bylo, že větší prostor dostali chlapci z lavičky.

28. 9. 2017

Poprvé bez bodů…

TJ Sokol Hoříněves 1 – 0 Baník Žacléř (0 - 0)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Birka - Hradecký

Fiala – Tomáš Tran

Hokejově střídali: Michal Dubský, Míra Dubský, Lubas

Branky: 39. Novák

ŽK: 27. Jonáš – 27. Pospíšil, 54. Laštovka

Rozhodčí: Buchta, Bačina, Horváth

50 diváků

Ve svátečním odpoledni se střetla družstva z čela tabulky a bylo to znát. Hrál se rychlý, velmi důrazný, fotbal. Hosté byli lepší na míči, domácí kontrovali velmi důrazným pojetím.
Po jednom ze střetů musel zasahovat rozhodčí Buchta, který udělil domácímu Jonášovi a hostujícímu Pospíšilovi po žluté kartě. V prvním dějství si ani jedno mužstvo nevypracovalo žádnou vyloženou šanci a tak poločas skončil bez branek.

Úvod druhé půle vyšel lépe domácím. Ve 38. pláchl rychlonohý Novák a se štěstím prostřelil Laštovku. Hosté se hnali za vyrovnáním, po gólu volalo ,,bodlo‘‘ Suchánka. Domácí spoléhali na rychlé brejky. Po jednom z nich musel hasit Laštovka faulem, fasoval jen žlutou kartu, i když se domácí dožadovali červené. Hostům se branku vstřelit nepodařilo a tak poprvé okusili hořkost porážky.

Hodnocení trenérů:

Kluci absolvovali velmi těžké utkání. Poprvé prohráli, byli smutní, stejně jako my, trenéři. Chvilku je to bude bolet, protože sami cítili, že byli lepším týmem. Bohužel se v posledních zápasech trápíme s koncovkou. Také nám hráči pendlují mezi mladšími a staršími. Chceme kluků poděkovat, za fotbal, který předvádí, plný nasazení, bojovnosti. Od nás nikdy neuslyší, urvi to, sejmi ho a podobně. My chceme, aby kluci hráli fotbal, přidali k tomu bojovnost, prostě makali. A to včera předváděli. Prohráli poprvé v sezoně, ale se vztyčenou hlavou. Prostě takové porážky jsou i k užitku. Musíme poděkovat klukům, co byli dnes na place, ale i náhradníkům klukům Dubským, Petrovi Lubasovi, protože bez nich by to také nešlo.

23. 9. 2017

Baník Žacléř 1 – 1 TJ Dvůr Králové (1 - 1), penalty 3 - 4

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Birka - Hradecký

Michal Dubský – Tomáš Tran

Hokejově střídali: Fiala, Míra Dubský, Lubas

Branky: 3. Tran – 33. Kopecký

Rozhodčí: Lamberský, Kubal, Šikal

50 diváků

Utkání týmů ze špice tabulky přineslo divákům pěknou podívanou. Domácí Baník šel hned ve třetí minutě do vedení. Středopolař Horváth, poslal kolmici na rozeběhnutého Trana a ten nedal Strakovi šanci 1 – 0. S hosty rychlá branka neotřásla a tak se hrál vyrovnaný fotbal. Byly pasáže, kdy měli hráči z města ZOO navrch. Ještě do poločasu také vyrovnali. Ve 33. minutě se trefil kanonýr Kopecký.

V průběhu druhé půle se na žacléřský pažit začal snášet déšť. Baník byl jak politý živou vodou. Více se hrálo na polovině Dvora, bohužel rozhodující branku se jim vstřelit nepodařilo. Největší šanci měl v poslední minutě Birka, v dobré pozici si míč špatně zpracoval a následně vystřelil vedle.  Baník tak po týdnu opět hrál 1 – 1 a opět následovali pokutové kopy. Jenže dnes se štěstěna naklonila na stranu hostů, kteří v šesté sérii vyhráli 3 : 4. Za domácí proměnili Pospíšil, Suchánek a Hradecký, nedali Horváth, Rohrbacher a Birka.

Hodnocení trenérů:

Odehráli jsme výborné utkání s výborným soupeřem. Obě mužstva se prezentovali hlavně tím, že chtěla hrát fotbal.  Máme radost, že kluci se snaží o kombinační hru, že bojují, snaží se. Dnes jsme mohli vyhrát, zejména ve druhé půli jsme Dvůr přehrávali. Navíc si myslíme, že na nás byl rozhodčí přísnější. Přehlédl faul v pokutovém území a také evidentní hraní rukou. Musíme dát příště více branek ze hry, na tom musíme v tréninkových jednotkách pracovat. V defenzívě nám to šlape, kluci každým zápasem nabírají na jistotě. Navíc je doma ženou skvělí diváci. Dnes vyzdvihneme výkon Horvátha, který předvedl zatím nejlepší výkon v našich barvách. Jedno těžké utkání je za námi a ve čtvrtek nás čeká další, na půdě lídra tabulky v Hoříněvsi. Dnes si kluci dokázali, že se dá hrát s každým…

16. 9. 2017

Nová Paka/ Stará Paka 1 – 1 Baník Žacléř (0 - 0), penalty 4 - 5

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Birka - Hradecký

Fiala – Tomáš Tran

Hokejově střídali: Michal Dubský, Dubský, na lavici zůstali připraven Tadeáš Tran, Lubas, Vondrák a Miroslav Dubský

Branky: 41. Selvek – 50. Pospíšil

Rozhodčí: Zlámal, Dunda, Horváth

30 diváků, z toho 11 ze Žacléře

Třetí výlet Baníku na hřiště soupeře a napotřetí návrat s bodovým ziskem….

Od počátku utkání bylo zřejmé, že se bude hrát fotbal. Obě družstva se snažila o kombinaci, žádné nakopávání. Mírnou převahu si udržovalo hostující mužstvo, domácí se spoléhali na rychlý přechod do útočné fáze. Baník z převahy vytěžil několik rohových kopů a vstřelil dokonce i branku. Rohrbacher se protáhl okolo domácího obránce, zpětnou přihrávkou vybídl oslavence Birku (dnes 14 let), ale ten trefil padajícího gólmana, z dorážky se trefil Michal Dubský. Radost hostů pokazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Chvilku před přestávkou se hnal na Laštovku domácí útočník Hon, za záchrannou brzdu zatáhl Pospíšil a míč mířil vedle. Do druhé půle vstoupil Baník aktivně, Rohrbacher vlétl do pokutového území místo přihrávky volil střelu a nechal vyniknout brankáře Doubka. O chvilku později Doubek vytáhl volný kop Birky nad branku. Opět platilo staré známé, nedáš – dostaneš. Ve 41. minutě hosté chybovali na pravé straně, rychlonohý Hon se protáhl okolo Pospíšila a pro Selveka nebyl problém dopravit míč za Laštovku. Hosté se hnali za vyrovnáním. V 46. minutě unikl po levé straně Hradecký, ale opět jej vychytal Doubek, který jeho střelu s námahou vyrazil na tyč.
O pět minut se po přihrávce Horvátha, dostal do pokutového území Hradecký. Domácí stoper Entner jej doslova podťal a rozhodčí Zlámal ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Pospíšil a zkušeně míč uklidil k tyči Doubkovi branky. Hosté měli ještě několik šancí ke vstřelení branky, ale Doubek měl dnes zamčeno. Nakonec to mohli být domácí, kdo mohl brát tři body. V poslední minutě zahrávali z dobré pozice volný kop. Dvoučlenná zeď se rozestoupila a míč skončil, pro Baník naštěstí, v Laštovkově náručí. Následovali pokutové kopy. Prvních pět penalt skončilo nerozhodně 3 – 3, když za hosty nedali Pospíšil a Miroslav Dubský, proměnili Suchánek,  Rohrbacher, Hradecký. V šesté sérii dal Horváth, domácí také. V sedmé sérii dal Birka, domácí Selvek mířil do tyče, a tak Baník získal bod navíc.

Hodnocení trenérů:

Dnes jsme sehráli na tuto soutěž kvalitní utkání. Obě družstva se snažila o fotbal, trochu proti byl těžký terén. Podle našeho názoru jsme měli více ze hry, dali jsme tyč, dali jsme i regulérní branku… Nakonec jsme dostali po 4 utkáních branku, kluci se dokázali vzchopit a šli za vyrovnáním. Mohli jsme vyhrát, ale dnes proti nám stál velmi dobrý Doubek v brance a velmi robustní stoper. Penalty jsou vždy loterií. Po třech sériích jsme prohrávali 1 – 3, ale Štěpán následující dvě chytil, a nakonec bod navíc vystřelil, dnes čtrnáctiletý Birka. Kluky opět musíme pochválit. Kdo by po šesti kolech věřil, že budeme mít 6 výher. Snad je to pozvánka na derby se Dvorem, to už bude jiná kávička.

9. 9. 2017

Baník Žacléř 2 – 0 SK Týniště nad Orlicí (1 - 0)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Birka - Hradecký

Fiala – Tomáš Tran

Hokejově střídali: Miroslav Dubský, Michal Dubský, Lubas, Beneš, na lavici zůstal připraven Tadeáš Tran

Branky: 27. Birka, 57. Šklíba

Rozhodčí: Herák, Pilný, Kubal

50 diváků

Po několika letech se v Žacléři dá říct, že hrací plocha je v dobrém stavu. Krátce před třetí hodinou odpolední přivedl rozhodčí Herák na místní pažit domácí borce Baníku a urostlé chlapce od řeky Orlice. Obě mužstva nasadila ďábelské tempo a útoky se valily na obě strany. Baník byl fotbalovější a hosté z Týniště využívali většího fyzického fondu. Právě domácí po počátečním oťukávaní převzali otěže utkání do svých rukou. První šanci měl Hradecký, ale pálil mimo branku Svitany. Nadějnou akci nedotáhl Birka a povedenou kombinaci Pospíšila s Hradeckým nezakončil kapitán Rohrbacher. Na druhé straně hosté hrozili brejky, které táhli přes vysoké útočníky. Ale obrana Baníku a gólman Laštovka byli vždy na místě. Domácí diváci jásali v 27. minutě utkání, středopolař Horváth rozjel ve středu pole útočnou akci, míč putoval ke Hradeckému, ten posunul Birkovi a navrátilec nadvakrát překonal Svitanu v brance
hostů 1 – 0.

Ve druhém poločase už byl domácí Baník viditelně lepším týmem. Z převahy však vytěžil jen několik rohů. Uklidnění přinesla 57. minuta a parádní představení hráče Šklíby. Domácí zahrávali rohový kop. V pokutovém území vznikl závar, hosté odkopli míč k půlící čáře, kde jej získal domácí stoper, obešel dva bránící hráče a krásnou ranou z dvaceti metrů uklidil míč k tyči hostující branky 2 – 0. V pohodě hrající domácí utkání dohráli s čistým kontem a jednomu z trenérů dali dárek ke dni horníků.

Hodnocení trenérů:

V tomto týdnu se stalo několik událostí. První byl návrat trucujícího Birky do týmu. Druhý, že kluci dostali ve třech tréninkových jednotkách pořádně zabrat, neboť se po minulém utkání neuměli chovat… Celý týden jsme chlapce připravovali na těžkého soupeře. Že to nebude procházka, to chlapci poznali hned na začátku. Týniště mělo starší a robustnější tým. Nám se podařilo dát před poločasovou přestávkou vedoucí branku, to se ukázalo později jako klíčové. Po delší době byl v kabině klid. Chlapcům jsme poradili pár věcí, ale spíše jsme je motivovali k tomu, aby hráli fotbal, nebáli se. To se nám myslím podařilo. Přidali jsme druhou nádhernou branku a snad pobavili diváky. Jsem rád, že kluci snad již chápou, že jen poctivá dřina je přivede k úspěchu. Myslím, že nejšťastnější jsou vždy po zápase, když děkují divákům a ti jim oplácí potleskem. Fotbal se přeci hraje pro diváky, a kluci jej dnes hráli. Dnes je třeba pochválit celé mužstvo, od prvního brankáře k tomu náhradnímu. Kluci díky.

2. 9. 2017

Častolovice/ Kostelec 0 – 4 Baník Žacléř (0 - 1)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Lubas

Rohrbacher - Horváth – Tomáš Tran - Hradecký

Fiala – Michal Dubský

Hokejově střídali: Miroslav Dubský, Vondrák, Koštrna, Jiříček

Branky:  13. a 39. Hradecký, 41. a 57. Rohrbacher

Rozhodčí: Veleba, laik, Horváth

K poslednímu prázdninovému utkání zajížděl Baník na hřiště do Častolovic, kde hrají své domácí zápasy spojené kluby Častolovic a Kostelce nad Orlicí. Snad poprvé v sezoně byl Baník favoritem. Oba týmy od sebe dělilo devět příček. Jenže od počátku utkání tomu tak nevypadalo. Nadšeně bojující domácí na baníkovce vlétli, a kdyby po deseti minutách vedli o dvě, tři branky, nikdo by se nemohl divit. Hosté vyráběli chyby a domácí se dostávali do brejků. Dvakrát se vyznamenal Laštovka, jednou byl domácí útočník nepřesný. Baník vysvobodil ve 13. minutě Hradecký, když si zpracoval nahrávku Trana a bodlem vstřelil první branku. Do konce první půle to snad ani nebyl fotbal. Druhá půlka byla o něčem jiném. Baník zpřesnil hru, dal rychlé dvě branky a utkání v klidu dovedl do vítězného konce. Nejprve v 39. minutě vybídl Pospíšil kolmicí Hradeckého a ten nezaváhal 0 - 2. O dvě minuty později se prosadil po přihrávce od Hradeckého před brankou číhající Rohrbacher 0 – 3. Je třeba podotknout, že to byla jedna z mála parádních akcí. Stejný hráč upravil na konečných 0 – 4 v 57. minutě, když po přihrávce Vondráka zkušeně přehodil vybíhajícího gólmana.

Hodnocení trenérů: Opět jsme prospali první půli. Hráči byli nekoncentrovaní, nebojovali, vypadalo to jako, že si přišli zahrát fotbálek.  V naší hře bylo spoustu nepřesností. Potýkali jsme se s úzkým hřištěm, jako bychom se navzájem pletli. Druhá půle byla o něčem jiném.
Na soupeře jsme vlétli a dvěma rychlými góly jsme utkání rozhodli. Najednou jsme hráli fotbal. V dalších utkáních se nám přístup, jaký jsme předvedli dnes v první půli, určitě vymstí. Jsme v tabulce nahoře, ale těžcí soupeři nás teprve čekají, a to se ukáže, co kluci umí. Dnes jsme viděli dvě pozitiva, zlepšená hra ve druhé půli a návrat Koštrny do týmu.

30. 8. 2017

Baník Žacléř 3 - 0  SK Dobruška/Opočno (2 - 0)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Tomáš Tran - Fiala

Lubas – Michal Dubský

Hokejově střídali: Miroslav Dubský, Vondrák, Tadeáš Tran, Beneš,

Branky:  21. Horváth, 27. Šklíba, 57. Rohrbacher

Rozhodčí: Prinz, Kubal, Kanta

Po čtyřech dnech se v Žacléři postavili žáci k dalšímu utkání. Stejně jako v sobotu končilo utkání výsledkem 3 : 0 a potleskem diváků. Nutno říct, že vítězství Baníkovců mohlo být daleko vyšší. Jenže domácí si počínali v koncovce velmi laxně. Na první branku museli diváci čekat do 21. minuty. Na hranici pokutového území se k odraženému míči dostal Horváth a jeho střela propadla za hostujícího brankáře 1 -0. To druhá branka z kopačky Škliby, byla z televizní. Pro tento zápas kapitán mužstva napřáhl z 20 metrů a domácí vedli ve 27. minutě o dvě branky.

Ve druhé půli se hrálo převážně na jednu branku. Baník měl více prostoru na levé straně, kde se k dobrému výkonu rozehrál Rohrbacher, který korunoval svůj výkon v 57. minutě. Domácí zahrávali z pravé strany rohový kop, míč putoval po nacvičeném signálu po ose Hradecký, Pospíšil, Hradecký, Rohrbacher. Právě posledně jmenovaný krásnou brankou stanovil konečné skóre na 3 – 0. Baník navíc nastřelil 2 x břevno, 1 x tyč, byly mu neuznané další dvě branky.

Hodnocení trenérů: Jsme rádi, že kluci dnes vyhráli. Nejsme však spokojeni s výkonem.
O poločase v kabině byla trochu bouřka. Kluci si při vedení 2 – 0 mysleli, že jsou mistři světa. Přitom na hřišti to vypadalo, že tam není tým, ale parta jednotlivců. Zbytečně jsme tahali míč, nedotahovali jsme akce a stříleli z nepřipravených pozic. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavění, posunuli na okraj záložní řady Rohrbachra, který předvedl velmi dobrý výkon, a z jeho strany hrozilo stálé nebezpečí. Více bojovnosti přidal také Horváth. Dnes jsme dali větší časový prostor hráčům z lavičky, tedy mladším žákům. Určitě nezklamal Beneš a Míra Dubský, kteří si v poslední části utkání počínali velmi dobře. Na konci utkání jsme stáhli ze hřiště ,,opory‘‘ mužstva a utkání dohráli s převážně mladšími žáky. V pátek musíme volit lehčí trénink, protože někteří z chlapců působí unaveným dojmem. V neděli vyrážíme do Častolovic, věříme, že se nevrátíme s prázdnou.

26. 8. 2017

Baník Žacléř 3 - 0 SK Třebechovice (2 - 0)

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Rohrbacher

Hradecký – Horváth – Tomáš Tran - Fiala

Vondrák – Michal Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Miroslav Dubský, Řezáč, Tadeáš Tran, Beneš, Kodýdek

Branky:  19. Fiala, 32. a 50. Hradecký

Rozhodčí: Zbyněk Prinz, Kubal, laik

První desetiminutovka patřila hostům, kteří měli výškovou převahu. To bylo, ale jediné v čem domácí hráče předčili. Ti se brzy otrkali a míč byl převážně v jejich moci. Do poločasu si Baník vypracoval dvoubrankový náskok. První branka padla v 19. minutě, nejlepší hráč na hřišti Hradecký zatáhl míč po pravé straně až na brankovou čáru, následoval přesný míč před branku, kde nabíhal Fiala a domácí se mohli radovat 1 – 0. Ve 32. minutě zachytil Hradecký rozehrávku hostů a s přehledem nabídnutou šanci využil 2 – 0. O chvilku později proběhl levý bek Rohrbacher přes polovinu hřiště, bohužel místo zakončení volil přihrávku, na kterou žádný domácí hráč nedosáhl. Na obranu hostů lze říct, že měli v první půli jakési náznaky pološancí, ale Laštovka byl vždy na místě.

Druhá půle byla v režii domácích, hosté sice zahrozili nastřeleným břevnem z volného kopu v 47. minutě. Jejich snahu zmrazil opět Hradecký, který po vysunutí Horvátha dal svou druhou branku a v 50. minutě upravil na konečných 3 – 0.

Hodnocení trenéra: Do utkání jsme vstupovali s pokorou k soupeři. V této fázi soutěže ještě nevíme, jak na tom týmy jsou. Kluci mi přišli v první čtvrthodince zakřiknutí, jakoby je svazovala tréma před rodiči, kamarády a ostatními diváky. Pomohl nám první gól z nacvičené situace. O poločase jsme hráče upozorňovali, že v této kategorii se dvoubrankový náskok ztratí lehce. Kluci si však velkou bojovností, ke které přidali i pěkné fotbalové věci, vítězství nenechali vzít. Během zápasu i po něm fanoušci hráče odměnili potleskem, byli rádi. Celý realizační tým byl na kluky pyšný. Chválíme celý tým, vyzdvihneme výkon Hradeckého, Šklíby a Laštovky.

Po utkání hráli muži A, jsme si tak s kolegou Hradeckým seděli a měli takový hřejivý pocit, a hlavně už jsme se připravovali na středeční vložené kolo, už aby to bylo.

20. 8. 2017

FK Černilov 2 - 2 Baník Žacléř (1 -0), na penalty 4  - 5

Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Tomáš Tran

Hradecký – Horváth – Rohrbacher - Fiala

 Tadeáš Tran – Michal Dubský

Hokejově střídali: Řezáč, Lubas, Miroslav Dubský

Branky:  5. a 60. Sekyra – 57. Horváth, 58. Šklíba

Rozhodčí: Pešava, Voslař, Horváth

K prvnímu mistrovskému utkání v krajské soutěži a na velkém hřišti zajížděli naši žáci na hřiště do Černilova. Hned v úvodu utkání po hrubé chybě běžel na Laštovku osamocený Sekyra a domácí vedli v 5. minutě 1 – 0. Do poločasu se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Ve druhé půli došlo ke změnám v rozestavění, když klíčové se ukázalo vysunutí Šklíby na hrot. Vyrovnání jsme se dočkali po standartní situaci. V 57. minutě jsme po malé domů zahrávali nepřímý kop uvnitř pokutového území. K míči se postavili Hradecký a Horváth, a právě druhý jmenovaný krásnou ranou s pomocí pravé tyče dostal míč do domácí branky          1 – 1. O minutu později domácí brankář trefil míčem dobíhajícího Šklíbu a na ukazateli svítil stav 1 – 2.  Bláznivou tříminutovku ukončil Sekera, který srovnal na 2 – 2, na tabuli svítila 60. minuta. Tento stav vydržel až do konce utkání. Následovaly pokutové kopy. Začínali domácí, z pěti pokusů nedali jeden. Za nás postupně proměnili Pospíšil, Suchánek, Hradecký, Laštovka, a protože v druhé sérii neproměnil Horváth, muselo se prodlužovat. V šesté sérii domácí nedali, Šklíba však mířil snad tři metry vedle. O chvilku později se naši chlapci radovali z bodu navíc, Laštovka chytil a následně utkání ukončil Rohrbacher.

Hodnocení trenéra: Branka z úvodu utkání s námi zamávala, a kluci se do poločasu špatně prosazovali přes důrazné domácí. Ve druhé půli jsme posunuli Radka Šklíbu do útoku a ten svoji rychlostí dělal domácím problémy. Spolu s Hradeckým a Horváthem vytvářeli šance. Během minuty jsme otočili stav, bohužel jsme neudrželi koncentraci a nechali soupeře vyrovnat. V penaltové loterii jsme si připsali, zasloužený bod navíc. Chválím chlapce za zlepšený výkon ve druhém poločase.

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist